Blog

Uzbrojenie działki: kluczowe elementy, jak je sprawdzić i co warto wiedzieć? Uzbrojenie działki: kluczowe elementy, jak je sprawdzić i co warto wiedzieć?

Dostępność uzbrojenia to ważny czynnik świadczący o atrakcyjności działki, determinuje często zasadność lokalizacji inwestycji w danym miejscu lub wysokość zakładanych przez inwestorów kosztów. Bez właściwego uzbrojenia terenu, realizacja planów może być utrudniona lub nawet niemożliwa. Dlatego w tym artykule postaramy się przybliżyć nieco kwestie takie jak to, czym jest właściwie uzbrojenie działki, jakie są najważniejsze elementy sieci uzbrojenia oraz jak i gdzie je sprawdzić.

Sprawdź
Jak i gdzie sprawdzić działkę przed kupnem Jak i gdzie sprawdzić działkę przed kupnem

Jednym z najczęstszych zadawanych pytań jest na co zwrócić uwagę przy zakupie? Kupno działki to ważna decyzja, która wymaga gruntownego przygotowania. W tym artykule omówimy, jak sprawdzić działkę i na co zwrócić uwagę podczas tego procesu.

Sprawdź
Czym jest identyfikator działki i jak go ustalić? Czym jest identyfikator działki i jak go ustalić?

Co to jest identyfikator działki? To kluczowy element w oznaczaniu nieruchomości – działek ewidencyjnych. W tym artykule omówimy, czym jest identyfikator działki, z czego się składa oraz jak go można ustalić za pomocą interaktywnej geo mapy dostępnej na naszej stronie.

Sprawdź
Ogłoszenia o sprzedaży ziemi rolnej – najważniejsze informacje Ogłoszenia o sprzedaży ziemi rolnej – najważniejsze informacje

Ostatnie lata przyniosły szereg zmian w przepisach regulujących obrót ziemią rolną w Polsce. Ustawa o Kształtowaniu Ustroju Rolnego określa, że co do zasady (chyba, że ustawa stanowi inaczej) nabywcą nieruchomości rolnej może być wyłącznie rolnik indywidualny. Ustawa o Kształtowaniu Ustroju Rolnego określa ponadto kim jest rolnik indywidualny.

Sprawdź
Gdzie szukać wiarygodnych ofert działek na sprzedaż? Gdzie szukać wiarygodnych ofert działek na sprzedaż?

Znalezienie idealnej działki wymaga nie tylko czasu, ale przede wszystkim dostępu do wiarygodnych i atrakcyjnych ofert. Oto przewodnik, który pomoże Ci przybliżyć sobie różnorodne dostępne opcje.

Sprawdź
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, a studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, a studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

Przy planowaniu inwestycji na nieruchomościach gruntowych, kluczowym elementem jest dostosowanie się do wymogów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP). W przypadku jego braku może być przydatna analiza studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (SUiKZP).

Sprawdź
Księgi wieczyste Księgi wieczyste

Księga wieczysta jest jednym z najważniejszych dokumentów dotyczących nieruchomości. To ona potwierdza prawną własność danej działki, domu czy mieszkania. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć temat ksiąg wieczystych i omówić kilka kwestii związanych z tym dokumentem.

Sprawdź
Decyzja o warunkach zabudowy, a decyzja o pozwoleniu na budowę. Co warto wiedzieć? Decyzja o warunkach zabudowy, a decyzja o pozwoleniu na budowę. Co warto wiedzieć?

Budowa domu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu. Zanim jednak rozpoczniemy prace, warto zwrócić uwagę na kwestię przygotowania inwestycji. W poniższym artykule omówimy najważniejsze aspekty związane z tym tematem.

Sprawdź