Miejscowość Strzałki to niewielka wieś leży w gminie Kadzidło, w powiecie ostrołęckim na terenie województwa mazowieckiego. Charakteryzuje się typową wiejską zabudową z dużą ilością niezabudowanych przestrzeni, które składają się głównie z pól uprawnych. Miejscowość jest usytuowana w otoczeniu wspaniałych mazowieckich krajobrazów, urozmaiconych łąkami, polami i niedużymi lasami.
Komunikacja z innymi lokalizacjami w regionie jest utrzymana na przyzwoitym poziomie dzięki sieci drog lokalnych, które prowadzą do ważniejszych szlaków komunikacyjnych w powiecie. Mimo to, podróż do stolicy województwa, Warszawy, trwa kilka godzin, co jest niewątpliwie utrudnieniem dla tych, którzy chcieliby regularnie podróżować między Strzałkami a Warszawą.
Na terenie Strzałek dominuje gospodarstwo rolne, co znajduje odzwierciedlenie w przeznaczeniu dużych obszarów na działki rolne. Jeśli chodzi o inne rodzaje działek, teren jest stosunkowo mało rozwinięty, chociaż istnieją pewne możliwości budowy nieruchomości mieszkalnej, a od czasu do czasu pojawiają się tutaj działki budowlane na sprzedaż. Działki rekreacyjne są mniej popularne, a działki przemysłowe są raczej rzadkością, co jest zgodne z wiejskim charakterem obszaru.
Dokładna liczba mieszkańców miejscowości nie jest znana, ale ze względu na jej ograniczony obszar, można przypuszczać, że jest to niewielka społeczność licząca kilkadziesiąt osób.
Koniec mitu "bezpiecznej przystani"? Przez ostatnią dekadę Dubaj i Doha były postrzegane jako synonimy nietykalności finansowej. Pustynne metropolie, w których nieruchomości rosły w górę szybciej niż w jakimkolwiek innym miejscu na świecie, przyciągały miliardy dolarów globalnego kapitału. Jednak rok 2026 przyniósł brutalną weryfikację tego status quo. Wojna na Bliskim Wschodzie, która rozlała się na państwa Zatoki Perskiej, a w szczególności bezpośrednie ataki na Dubaj oraz infrastrukturę w Dosze, postawiły inwestorów przed pytaniem: czy to czas na ucieczkę, czy na szukanie okazji w segmencie, jakim są nieruchomości gruntowe?