Stare Krasnodęby to niewielka miejscowość położona w gminie Aleksandrów Łódzki, w powiecie zgierskim, w Łódzkiem. Tereny tej wsi otoczone są głównie zielonymi łąkami i polami uprawnymi.
Spokojna, wiejska atmosfera pozwala na oderwanie się od zgiełku miasta. Mimo to, komunikacja z pobliską stolicą województwa - Łodzią, jest oczywiście możliwa dzięki dobrze rozwiniętemu układowi dróg.
Zarówno Stare Krasnodęby, jak i obszar gminy Aleksandrów Łódzki, to miejsca, które mogą zaoferować wiele dla osób pragnących zamieszkać z dala od miejskiego hałasu. Liczba mieszkańców Starych Krasnodąbów to około 500 osób.
Większość gruntów w okolicy Starych Krasnodąbów to działki rolne, które odgrywają ważną rolę w lokalnej gospodarce. Jak na wiejską miejscowość przystało, obszary te są wykorzystywane głównie do upraw rolnych.
Niemniej jednak, w ostatnich latach obserwuje się rosnące zainteresowanie działkami budowlanymi. Wielu ludzi decyduje się na budowę domów jednorodzinnych właśnie w Starych Krasnodąbach, doceniając ciszę, spokój i bliskość natury.
Co więcej, liczba działek rekreacyjnych również notuje wzrost, co wynika z rosnącej modny na spędzanie wolnego czasu na łonie natury.
Obszary przemysłowe natomiast, są raczej niewielkie i skupione głównie w okolicach głównych dróg.